Menu Zamknij

Co zabrać ze sobą na wakacje nad morzem?

Lato to czas kiedy dzieciaki stosunkowo mało czasu spędzają w domu. Po pierwsze – korzystają z pięknej pogody i bawią się na dworze. Po drugie, razem z rodzicami odwiedzają przeróżne miejsca. Jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych są oczywiście nadmorskie miejscowości. Co spakować do walizki, kiedy wybieramy się nad morze z dziećmi?

Przede wszystkim pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Spędzając czas na plaży musimy pamiętać o odpowiedniej ochronie przed słońcem. Oprócz kremu z filtrem, konieczne będzie nakrycie głowy takie jak wiązana chustka, czapeczka z daszkiem i kapelusz.

Inne części ubioru naszego malucha powinny być również dopasowane do pogody. Pakując się musimy przygotować się na każde warunki pogodowe. Zabierzmy krótkie oraz długie spodenki. Bluzki z krótkim i długim rękawem oraz bluzy i kurtkę przeciwdeszczową w razie niepogody.

Pamiętajmy też o odpowiednim obuwiu. Na plaży przydatne będą klapki, a w ciepłe letnie popołudnia świetnie sprawdzą się sandałki. Nie zapominajmy jednak o pełnych butach i o najważniejszym – stroju kąpielowym!