Menu Zamknij

Dzieciaki w stonowanych kolorach

Okres dzieciństwa zawsze powinien kojarzyć się z radosnymi, beztroskimi chwilami i pełnią kolorów. Z tego względu rodzice często nie chcą i obawiają się ubierać swoje pociechy w stonowane kolory takie jak : biel, czerń czy szarość. Jednak czy te obawy są słuszne?

Stonowane kolory nie muszą wcale oznaczać nudnej i pozbawionej dziecięcej radości stylizacji. Brak ciekawych kolorów w danym ubiorze możemy zastąpić ciekawym nadrukiem, materiałem, falbankami czy wzorem. Taka stylizacja może być dobrym rozwiązaniem chociażby do szkoły, gdzie często obowiązują pewne zasady dotyczące kolorystyki ubioru wybieranego przez dzieciaki.

Nigdy nie powinniśmy zabraniać ubierać się dzieciakom w wybraną przez nich kolorystykę. Nie oznacza to jednak, że każdy dzień naszej pociechy musi być wypełniony ogromną gamą kolorów i wzorów. W szafie każdego dziecka powinny znaleźć się również ubrania w stonowanych kolorach. Możemy je łatwo łączyć ze sobą lub dobierać do nich kolorowe elementy i tworzyć ciekawe stylizacje.