Menu Zamknij

Jak ubierać noworodka do snu?

Pierwsze miesiące życia dziecka to – szczególnie dla młodych rodziców – najwspanialszy, ale jednocześnie najbardziej nerwowy czas. Chcemy aby dziecko w każdej sekundzie miało jak najlepsze warunki do życia i chcemy je w pełni ochronić. Również w czasie snu chcemy mu zapewnić jak największą wygodę. Jak powinniśmy ubrać noworodka do snu?

Jednym z najważniejszych aspektów w dziecięcych ubrankach (nie tylko tych do snu) jest materiał, z którego są wykonane. Szczególnie ważne jest to w nocy. Materiał powinien pozwalać skórze dziecka oddychać w czasie wypoczynku. Warto na to zwrócić uwagę również w dzień. Idealnym przykładem takiego materiału jest bawełna.

Ważne jest aby strój dziecka podczas snu był dopasowany do temperatury. W ciepłe, letnie wieczory możemy zdecydować się na body lub pajacyki z krótkim rękawem. Na czas zimy, kiedy w pokoju może być trochę chłodniej możemy wybrać długi rękaw. Pamiętajmy, że optymalna temperatura w pomieszczeniu wynosi od 18 do 22°C. Nie jest konieczne zakładanie maleństwu skarpetek do snu.