Menu Zamknij

Pierwsze ubranka dla dziecka – co wybrać?

Kiedy dzień narodzin zbliża się wielkimi krokami, zaczynamy coraz intensywniej myśleć o tym, jakie ubrania będą odpowiednie dla naszej pociechy. Wybór nie jest łatwy, a pod uwagę należy wciąć kilka aspektów.

Co jest ważne?

Musimy pamiętać, że istotny jest nie tylko kolor czy wzór na ubrankach, ale przede wszystkim wygodny krój, odpowiedni materiał i rozmiar. Świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju body, śpioszki czy pajacyki. Na okres zimowy przydadzą się oczywiście ciepłe sweterki i kurteczki. Ubrania dla najmłodszych nie mogą być wyposażone w małe ozdoby czy guziczki, które mogą być łatwe do połknięcia. Najodpowiedniejszą tkaniną będzie bawełna. Jest ona przyjemna w dotyku i nie krępuje ruchów maleństwa. Zwykle pierwszym rozmiarem, który będzie pasował na noworodka będzie rozmiar 56 lub 62.

Jak dużo ubranek kupić?

 Nasz maluch będzie rósł w mgnieniu oka, dlatego duża ilość ubranek w jednym rozmiarze nie będzie nam potrzebna. Choć należy wziąć pod uwagę codzienne „wypadki” powodujące zabrudzenia i częstą potrzebę przebierania. Powinniśmy znaleźć złoty środek i wyposażyć się w odpowiednią ilość ubranek, biorąc pod uwagę czekające nas pory roku. W mgnieniu oka będziemy musieli zaopatrzyć się w kolejną serię ubrań w większych rozmiarach.

Ubranka na cały okres dorastania twojego dziecka znajdziesz u nas! (kliknij tutaj)