Menu Zamknij

Śpioszki, body, pajacyki – czym się różnią?

Przyszli rodzice stopniowo wgłębiają się w świat rodzicielstwa i odpowiednio przygotowują się na przyjście maleństwa na świat. Chcemy aby każdy szczegół był odpowiednio dopracowany i by nasze dziecko mogło wejść w życie w jak najlepszy możliwy sposób. Jednym z elementów przygotowań jest odpowiedni dobór garderoby dla noworodka. Jakie są poszczególne elementy ubioru niemowlaka i czym się różnią?

Śpioszki

To element garderoby zakrywający nóżki i stopy dziecka, zapinany na ramionach, bez rękawów. Dobrze sprawdzi się w zimne dni, jeśli pod spodem włożymy chociażby body. Istnieją również półśpioszki, czyli również ubranko zakrywające stópki i nóżki dziecka, ale bez zapięcia na ramionach. Półśpioszki to spodnie na gumce.

Body

Body to nic innego jak koszulka zapinana w kroku. Zapięcie gwarantuje wygodę i powoduje, że materiał nie podwija się i nie roluje. Dostępne są wersje zarówno z długimi jak i krótkimi rękawami. Wybór zależy od nas w zależności od pory roku.

Pajacyki

Pajacyki to ubranko z rękawkami i nogawkami, okrywające stópki. Zwykle zapinane są na całej długości, przez co są bardzo łatwe w zakładaniu. Przy niższych temperaturach można łączyć je z innymi elementami garderoby np. z bodami.