Menu Zamknij

Ubranka dla noworodka na prezent – jak wybrać?

Ktoś z twoich bliskich spodziewa się w najbliższym czasie narodzin dziecka? Chcesz podarować maleństwu przychodzącemu na świat przydatny prezent? Idealnym pomysłem na podarunek dla noworodka będą ubranka. Nie jest to jednak wbrew pozorom prosta sprawa. Dlatego przedstawiamy kilka rad jak w odpowiedni sposób wybrać ubrania na prezent dla niemowlaka.

Odpowiednie produkty

W szafie noworodka powinno znaleźć się kilka niezbędnych produktów. Każdy z nich ma inne przeznaczenie i każdy z nich będzie niezbędny dla przyszłych rodziców. Są to przede wszystkim :

Body zapinane w kroku to absolutnie podstawowy element wyprawki z ubraniami noworodka.

Pajacyki, których krój ułatwia zakładanie i ściąganie ubranka z maleństwa. Te z zakrytymi stópkami idealnie sprawdzą się na chłodniejsze dni, a te z odkrytymi na ciepłe, słoneczne spacery.

Śpioszki z długimi nogawkami, na ramiączkach, które możemy łączyć z innymi częściami garderoby

Skarpety, dodatki – to elementy uniwersalne, potrzebne w każdym wieku

Jaki rozmiar wybrać?

Kupując ubranka dla noworodka jesteśmy świadomi, że będą one mu służyły przez kilka tygodni. Maluchy rosną szybko i potrzebne są coraz to większe rozmiary. Przyszli rodzice są zwykle przygotowani na pierwsze tygodnie swojego maleństwa. Dlatego dobrym wyborem będą rozmiary 62-68, które będą idealne dla malucha od 3 do 6 miesiąca życia.