Menu Zamknij

Kurtka czy płaszczyk wiosenny?

Kiedy zima odchodzi w zapomnienie, słońce przyświeca, a temperatura na zewnątrz wzrasta, kurtki zimowe rzucamy w kąt. Zaczynamy rozglądać się za czymś z nieco lżejszego materiału, odpowiednim na wyższe temperatury. Pojawia się wtedy dylemat – kurtka, nieco cieńsza od tej zimowej czy może wiosenny płaszczyk? Podpowiadamy co wybrać!

Kwiecień plecień…

Zwykle podstawowym wyznacznikiem naszego ubioru jest pogoda. Szczególne znaczenia ma w tym przypadku okrycie wierzchnie. To czy zdecydujemy się na kurtkę czy płaszczyk dla naszego dziecka, również będzie wyznaczane przez pogodę. Warto zapoznać się z prognozami na cały okres wiosenny. Lekka kurtka z nieprzemakalnego materiału dobrze sprawdzi się w wiosenne, ale nieco chłodniejsze i deszczowe dni. Płaszczyk to idealna propozycja na spacery w wyższej temperaturze i słońcu.

Prognozy długoterminowe nie zawsze jednak pokrywają się z prawdą. Dlatego przed okresem wiosennym warto zaopatrzyć naszego malucha w obie opcje.

Kiedy kurtka, kiedy płaszczyk?

Abstrahując od kwestii pogody, istotny jest również cel naszego wyjścia. Kiedy czeka nas aktywny spacer, z wizytą na placu zabaw, zdecydowanie lepiej sprawdzi się kurtka. Jest ona bardziej odporna na wszelkie zaciągnięcia i łatwo ją wyczyścić. Płaszczyk będzie idealny na specjalne okazje. Oprócz tego sprawdzi się w drodze do przedszkola czy do szkoły.